„Рилски” с 6 поредни победи в първенството, днес приемаме “Берое”

БК „Рилски спортист” продължава да пише история. Нашите момчета надиграха със 101:93 „Черноморец” насред Бургас в последния мач от 8-ия кръг на НБЛ, състоял се на 9 декември, и записаха клубен рекорд от 6 поредни победи в елита. Освен това двубоят в столицата на Южното ни Черноморие бе и най-резултатният от началото на първенството с реализирани общо 194 точки. Воденият от Росен Барчовски състав вече има 9 победи в последните си 10 срещи.
Тимът ни стартира по-добре в зала „Бойчо Брънзов” и поведе с 25:18 след първата четвърт. До почивката обаче домакините не само изравниха играта, но и успяха да вземат крехък аванс – 48:46.
В началото на третия период бургазлии вдигнаха общо повече оборотите и поведоха с 60:52. Последва обаче силна серия на „Рилски” и след 30 минути игра двата отбора се оттеглиха за кратка почивка при 65:64.
В заключителната четвърт съперниците се скъсаха да си вкарват кошове, като по-точен мерник извадиха гостите от Самоков, който мушнаха впечатляващите 37 точки само за 10 минути!
Трима наши баскетболисти – Бранко Миркович, Тери Смит и Христо Захариев отбелязаха по над 20 т., двуцифрово изражение записаха на сметките си и останалите титуляри – Бракстън Дюпри и Тони Гуджино.
За черноморци фантастичен мач изнесе центърът Джеймс Тейлър, който оформи впечатляващ „дабъл-дабъл” от 26 пункта и 16 борби. Бившият играч на самоковци Богдан Боев пък наказа екссъотборниците си с 20 точки, 6 овладени топки и 4 завършващи подавания.
В следващия кръг „Рилски спортист” приема новака „Берое”. Дуелът е в петък, на 14 декември, от 20 ч. в „Арена Самоков”. Според водещата световна букмейкърска къща Sportingbet домакините са ярко изразен фаворит в мача.