„Рилски” удари „Пирин” /Разлог/ с 3:1 и почти си осигури спасението

Снимка: архив

С три гола за 15 минути „Рилски спортист” стигна до безценна победа при домакинството си на „Пирин” /Разлог/ на 19 май и на практика си осигури оцеляването в Югозападната Трета лига. Самоковци натрупаха актив от 33 т., като изпревариха с два пункта „Германея” /Сапарева баня/, а последният тим под чертата на изпадащите – „Пирин” /ГД/, вече е на 5 точки назад. До края на шампионата остават два кръга, в които на „Рилски” му предстои гостуване на „Германея” на 26 май и домакинство на вече изпадналия „Елин Пелин” на 2 юни. В тези двубои и 1 точка би осигурила и де юре участието на тима ни в третия ешелон на родния футбол и догодина.
Самоковци започнаха мача във вихрено темпо, но пропуски през първата част направиха Ивайло Захариев-Пиф, Костадин Аджов и Доменик Аврамов. Футболистите ни обаче поправиха мерника още в началото на второто полувреме. В 50-ата минута „Рилски” получи правото да изпълни дузпа след падане на Аджов в наказателното поле на гостите. Самият той отправи изстрел от бялата точка, който бе спасен, но при последвалото разбъркване играч на тима от Разлог игра с ръка и съдията отново отсъди най-тежкото наказание във футбола. Този път зад топката застана Захариев, който откри резултата. Голът сякаш окрили домакините и те набраха допълнително самочувствие. Само 5 мин. по-късно грешникът до момента Аджов проби по крилото и с мощен удар по диагонала покачи на 2:0. Третият гол не закъсня. Той бе дело на Кристиян Кръстев в 65-ата мин. „Пирин” все пак отбеляза почетно попадение в края отново след 11-метров наказателен удар. Така Стилиян Бонев не успя да запази мрежата си суха при дебюта си за мъжкия състав на „Рилски”. Вратарят, който е продукт на школата на клуба, се присъедини към тима през зимата след престои в столичната школа ДИТ и в състава на „Ботев” /Враца/, с който записа и два мача във Втора лига през м. г.
В следващия кръг възпитаниците на тандема Воин Войнов – Петър Аджов гостуват на „Германея” в Сапарева баня на 26 май, събота, от 18 ч.