Самоковските баскетболисти се разправиха и с „Черно море“

„Рилски спортист“ надделя убедително и над „Черно море Тича“ – с 96:58, на 7 февруари в „Арена Самоков“, в отложен мач от 16-ия кръг на НБЛ. Това беше 14-а поредна победа на нашите в настоящото първенство.
След сравнително равностойна първа част домакините взеха аванс на почивката от 50:39. Със силна серия от 19:5 в третата четвърт „Рилски“ на практика реши изхода от сблъсъка, като преди последната част поведе със 78:47.
С дабъл-дабъл от 21 точки и 11 борби изпъкна Барет Бенсън. Трей Портър добави 15 пункта, а Златин Георгиев – 12.
За гостите най-резултатен беше Цветомир Куртев, постигнал 11 точки.
БК „Рилски спортист”: Трей Портър 15 точки, Златин Георгиев 12 т. и 6 асистенции, Алекс Симеонов 11 т. и 5 борби, Павлин Иванов 10 т. и 5 б., Брендън Браун 6 (Барет Бенсън 21 т. и 11 б., Мирослав Васов 10, Деян Карамфилов 8 т. и 5 ас., Николай Георгиев 3 т. и 5 б., Васил Попов, Георги Адирков).
На 9 февруари „Рилски“ приема „Ямбол“ в отложен мач от 12-ия кръг.