Самоковските борци започнаха годината с 3 медала и куп челни класирания

Симеон Даруиш на почетната стълбичка /със синия анцуг/

По отличен начин започнаха новата година състезателите на „Рилски спортист“. Самоковци завоюваха 3 медала и стигнаха до няколко челни класирания в Държавния лично-отборен шампионат по борба класически стил за мъже, състоял се в столицата.
Сребърно отличие в кат. 66 кг спечели Симеон Даруиш. Той бе безапелационен във всичките си битки до финала, където отстъпи на национала Константин Стас („Славия“).
С бронзови медали от първенството пък си тръгнаха Стасимир Дойчинов и Евгени Генчев. Дойчинов постигна няколко много красиви победи за радост на съотборниците си и треньорския щаб в кат. 71 кг, а Генчев допусна пред себе си единствено бъдещия шампион Владислав Методиев („Васил и Георги Илиеви“ – Кн) и Симеон Станкович („Славия“) в кат. 98 кг.
До още няколко призови класирания стигнаха борците на „Рилски спортист“. Димитър Павлов и Мартин Кирилов заеха 5-и места съответно в кат. 71 и кат. 85 кг, Иван Георгиев остана 7-и в кат. 75 кг, Красимир Крумов (71 кг) и Александър Ковачки (80 кг) финишираха 9-и, а десетките затвориха Борислав Генчов и Йордан Славев съответно при 80- и 98-килограмовите.
Впечатление по време на спортната проява направи големият брой участници – 204-ма, в 8 категории. Най-многолюдна бе кат. 66 кг, където челните позиции си оспорваха внушителните 41 спортисти, а най-скромна бе кат. 85 кг с 16 участници.
За най-техничен състезател на надпреварата бе определен Свилен Костадинов („Локомотив-93“, Вн), а приза за най-резултатен спортист грабна Константин Стас.