Самоковските скиори с четири медала от старта за купа „Петър Попангелов-старши”

За поредна година млади скиори от цялата страна се състезаваха в Боровец в памет на големия треньор и ски деятел Петър Попангелов-старши. В днешния старт за едноименната купа на писта „Мартинови бараки 4” участваха 227 деца от 19 клуба от България, както и двама състезатели от Гърция, които се съревноваваха в гигантски слалом за момичета и момчета в три възрастови групи – до 8, 10 и 12 години.
Павел Марков от клуб „Чамкория” спечели седмия си златен медал от осем състезания през сезона при 8-годишните. Той отново бе безапелационен и завърши с преднина от близо секунда пред най-сериозните си конкуренти. Пети и шести станаха съотборниците му Иван Рангелов и Пламен Марков, а осми се нареди Красимир Василев от клуб „Боровец”.
Три скиорки от „Чамкория” влязоха в челната петица при 10-годишните момичета. Рая Зарева и Кристина Рангелова дадоха пето и четвърто време, докато Алекс Чалина се класира втора и за пети път стъпи на почетната стълбичка. Димитър Божков от клуб „Рилец” зае седмото място при момчетата до 10 г. При батковците до 12-годишна възраст двама самоковци влязоха в призовата тройка. Георги Ковачки от клуб „Боровец” завърши на само една стотна от секундата зад победителя Ивайло Господинов от „Мотен”, а бронзово отличие заслужи Борислав Тодоров от „Рилец”, който остана на 40 стотни по-назад. Първата десетка тук затвори Васил Атанасов от „Чамкория”. При момичетата до 12 години Косара Гущерова този път не успя да влезе в призовата тройка, като даде пети резултат.
Надпреварата за купа „Петър Попангелов-старши” бе организирана от фирма „Бороспорт” със съдействието на клуб „Боровец” и Община Самоков .