Зимни спортове, Новини, Спорт

Самоковските студенти с 5 медала от Универсиадата в Боровец

Първенците в сноуборда – вляво е Христо Чолаков, а вдясно – Даниел Благоев

Общо 5 отличия заслужиха студентите от Самоков на зимната универсиада, състояла се от 13 до 17 март в Боровец.
Най-добри резултати дадоха Даяна Симеонова /гигантски слалом/, Красимир Матиканов /ски бягане/ и Христо Чолаков /сноуборд/. Тримата представители на НСА стъпиха на втората стълбичка при награждаването, грабвайки сребърните медали. Сребро в ски бягането, но сред участниците от Студентския съвет, спечели и Петя Субева.
Още един наш сноубордист имаше повод за радост – Даниел Благоев /НСА/, класирал се трети. Веднага зад него пък се нареди Никола Чолаков /НСА/.
Четиримата медалисти от Спортната академия помогнаха на тима си да триумфира в крайното подреждане с общо 25 медала – 14 златни, 7 сребърни и 4 бронзови. Втори остана благоевградският ЮЗУ „Неофит Рилски“ с Петя Субева в състава си, тръгнал си с 6 златни, 7 сребърни и 4 бронзови отличия. Призовата тройка допълни СУ „Св. Климент Охридски“, спечелил злато, 3 сребърни и 4 бронзови медала. Общо 19 ВУЗ-а участваха в надпреварата.
На старта на състезанията присъстваха зам.-министърът на младежта и спорта Асен Марков, председателят на Асоциацията за университетски спорт „Академик“ доц. Златко Джуров, председателят на Националното
представителство на студентските съвети Яна Вангелова и изпълнителният директор на „Бороспорт“ АД Василия Константинова.
По време на националните зимни студентски игри се състоя и среща-разговор с Меглена Кунева, министър на образованието и науката.