Зимни спортове, Новини, Спорт

Самоковски олимпийски надежди спечелиха 13 медала!

Изключителните 13 медала спечелиха самоковските състезатели по време на Петия национален олимпийски младежки фестивал, състоял се на 23 и 24 февруари в ски-център „Осогово” край Кюстендил. Най-много отличия заслужиха представителите ни в ски-алпийските дисциплини, които завършиха като победители и в четирите състезания при подрастващите. Стефан Ярловски, Мартина Иванова, Георги Асенов и Никол Николова грабнаха безапелационно златните медали в отделните категории на гигантския слалом, Георги Морунов зае второ място, а Белослава Маджарова и Георги Конярски финишираха трети.
Сноубордистите ни също спечелиха два старта – при 14-годишните момчета № 1 стана Борис Петров от „Бороборд”, а при 16-годишните момичета на върха стъпи Моника Русева от „ОуТиПи”. Специални награди пък заслужиха най-малките състезатели на клуб „Бороборд” – едва 6-годишните Иван Ахтаподов и Антонио Антонов.
И в третия спорт, застъпен в програмата на фестивала – ски бягането, Самоков имаше своите майстори. Марио Матиканов и Божидар Димитров спечелиха стартовете при момчетата и юношите, а Александър Огнянов и Ивана Гирова завършиха съответно на второ и трето място. Всичките ни спортисти тук са кадри на клуб „Рилски скиор”.
Освен купи и медали, призьорите получиха и спортна екипировка от организаторите – Българският олимпийски комитет и асоциация „Спорт в свободното време”. Наградите връчиха кметът на Кюстендил Петър Паунов и бащата на най-добрата ни сноубордистка Александра Жекова – Виктор.