Баскетбол, Новини, Спорт

Самоков е домакин на финалите по баскетбол за момичета до 12 г.

Градът ни ще бъде домакин чрез зала „Арена Самоков” на финалите на държавното първенство по баскетбол за момичета до 12-годишна възраст. Надпреварата ще се състои от 30 май до 2 юни, а участие ще вземат общо 16 отбора, разпределени в 4 групи. Мачовете ще се играят както на основното игрище, така и в тренировъчната зала.
„Рилски спортист” попадна в третата група, където възпитаничките на треньорката Маргарита Маринкова ще срещнат столичните „Левски” и „Локомотив” и „Вихър 2002” от гр. Вълчи дол, Варненска област.
По програма нашите момичета трябва да играят на 30 май, вторник, от 13.30 ч. с „Вихър”. Двубоите с „Локомотив” и „Левски” пък са насрочени за 31 май съответно от 8 ч. и от 14.30 ч.
Разпределение на отборите по групи:
Група „А”: „Славия”, „Монтана”, „Пирин Темков”, „Светкавица”;
Група „Б”: „Нефтохимик”, „Черно море Одесос”, „Чардафон Орловец”, „Шампион 2006”;
Група „В”: „Рилски спортист”, „Левски”, „Локомотив” /София/, „Вихър 2002”;
Група „Г”: „Дунав 2016”, „Асеновец 2005”, НСА, „Академик Бултекс 99”.
Ето и цялата програма на турнира.

Вторник, 30 май
13.30 ч. – „Славия” – „Светкавица”
13.30 ч. – „Рилски спортист” – „Вихър 2002”
15.00 ч. – „Монтана 2003” – „Пирин Темков”
15.00 ч. – „Левски” – „Локомотив” /София/
16.30 ч. – „Нефтохимик 2010” – „Шампион 2006”
16.30 ч. – „Дунав” – „Академик Бултекс 99”
18.00 ч. – „Черно море Одесос” – „Чардафон Орловец”
18.00 ч. – „Асеновец 2005” – НСА
Сряда, 31 май
08.00 ч. – „Пирин Темков” – „Славия”
08.00 ч. – „Локомотив” /Сф/ – „Рилски спортист”
09.30 ч. – „Светкавица” – „Монтана 2003”
09.30 ч. – „Вихър 2002” – „Левски”
11.00 ч. – „Чардафон Орловец” – „Нефтохимик 2010”
11.00 ч. – НСА – „Дунав”
12.30 ч. – „Шампион 2006” – „Черно море Одесос”
12.30 ч. – „Академик Бултекс 99” – „Асеновец 2005”
14.30 ч. – „Славия” – „Монтана 2003”
14.30 ч. – „Рилски спортист” – „Левски”
16.00 ч. – „Пирин Темков” – „Светкавица”
16.00 ч. – „Локомотив” /Сф” – „Вихър 2002”
17.30 ч. – „Нефтохимик 2010” – „Черно море Одесос”
17.30 ч. – „Дунав” – „Асеновец 2005”
19.00 ч. – „Чардафон Орловец” – „Шампион 2006”
19.00 ч. – НСА – „Академик Бултекс 99”

Leave a Reply