“Сигал” отново ни би в Балканската лига – 94:71

Залата в Прищина

В събота гостуваме на “Спартак” /Пл/ в мач от НБЛ

Косовският “Сигал” надигра като домакин навръх 3 март с 94:71 “Рилски спортист” в мач без значение за класирането в група D на Балканската лига. С актив от 2 победи и 4 поражения нашите са сигурни за мястото си в четвъртфиналите като трети отбор в групата, където ги очаква македонският “Куманово”.
Наставникът Росен Барчовски не можеше да разчита на контузения американец Върнън Тейлър и на изпитващия здравословни проблеми център Тодор Тодоров, а не напълно възстановеният след вирусно заболяване плеймейкър Дарин Иванов записа само 8 минути на паркета в залата в Прищина.
Въпреки кадровите проблеми гостите започнаха дуела по впечатляващ начин и след 10 минути игра бяха натрупали преднина от 13 точки – 15:28. Във втората четвърт обаче всичко се обърка за тима ни, който съумя да отбележи едва 6 пункта срещу цели 27 на съперника. Така на почивката светлинното табло показваше 42:34.
В третия и в четвъртия период нашите момчета съвсем загубиха борбата под коша, а освен това Ракочевич напусна за натрупани 5 лични нарушения.
Все пак най-полезен за състава ни за пореден път бе Жарко Ракочевич с 23 точки и 6 борби. Тони Гуджино добави 13 т. и 6 овладени топки, а Джулиан Норфлийт завърши сблъсъка с 10 пункта и 5 асистенции.
В събота /7 март/ “Рилски” гостува на “Спартак” /Пл/ в мач от поредния кръг на НБЛ. Двубоят в зала “Балканстрой” е от 18 ч.