Силен “Рилски” би “Балкан” с 3:2 с два гола на Бойчев

Никола Бойчев

“Рилски спортист” завърши полусезона в Югозападната “В” група с победа. Тимът ни надделя с 3:2 над “Балкан” /Варвара/ на 23 ноември и с актив от 14 точки ще зимува на 12-ото място.
Домакините стартираха силно мача и още до почивката поведоха с два гола. В 28-ата мин. Никола Бойчев засече с глава марково центриране от ъглов удар на Васко Киров и откри резултата. В този момент синът на Никола – Марто, който гонеше топките зад вратата, не можеше да си намери място от щастие и разказваше на другите момчета, че именно татко му е открил резултата.
Малко по-късно, в 42-ата мин., Бойчев отново вдигна на крака 200-те зрители по трибуните. Георги Митров проби остро по десния фланг, центрира и Васко Киров свали чудесно топката за Бойчев, който със силен удар от 20-ина метра вкара втория си гол в мача. Непростими пропуски на Митров, Киров и Додов не позволиха на самоковци да се оттеглят на почивката с още по-голяма преднина.
По всеобщо мнение това бе най-добре изиграното полувреме от възпитаниците Петър Аджов от началото на шампионата.
В края на първата част пък за оспорване на съдийско решение бе изгонен резервният вратар на “Балкан” Йордан Линков. Това обаче не смути гостите, които през втората част тръгнаха смело напред и не след дълго намалиха изоставането си. Вратарят ни Красимир Гьорев препъна откъснал се футболист в наказателното поле и главният съдия посочи точката за изпълнение на дузпа. Спас Милушев бе точен и намали за 1:2 в 58-ата мин.
Последваха опасни далечни удари на гостуващите футболисти, които обаче не успяха да поразят целта. Пред другата врата най-чистото положение изпусна Георги Митров, който след нов страхотен пробив излезе очи в очи с вратаря, но би покрай вратата.
В 74-ата мин. “Балкан” останах с човек по-малко. Илиян Панчев реагира остро при фаул в средата на терена и изрита силно топката, което доведе до показване на втори жълт и съответно червен картон от арбитъра.
Нашите се възползваха от численото си превъзходство само 4 минути по-късно. Неудържимият Бойчев намери с ювелирен пас резервата Доменик Аврамов и крилото с топовен шут от 25 метра не остави никакъв шанс на стража на “Балкан” за 3:1.
Не всичко в срещата обаче бе приключило. В 86-ата мин. варварци отнеха топката в своето поле и със скоростна атака изненадаха обърканата ни защита. Спас Милушев се оказа най-съобразителен в последвалото разбъркване и оформи крайното 3:2.
“Р. спортист”: Гьорев, Груев, Иванов, Гюлеметов, Тодоров /72 – Гемеджиев/, Колев, Бойчев /90 – Димитров/, Захариев, Митров, Додов /61 – Аврамов/, Киров