„Славия” надигра дамите на „Рилски” в първия мач за третото място

Женският „Рилски спортист” загуби гостуването си на „Славия” с 48:75 на 22 април в първи мач от спора за третото място в женското баскетболно първенство.
„Белите” излязоха на паркета в столичната зала „Триадица” силно мотивирани и още в първата част сякаш решиха изхода от двубоя. Софиянки дръпнаха с невероятните 20 точки след първите 10 минути – 29:9. До края на полувремето добавиха още 10 пункта към преднината си и на практика след антракта двубоят просто се доиграваше.
Нито една състезателка на гостите не успя да запише двуцифрен точков актив, като най-резултатни за самоковския състав бяха Наталия Славчева, Моника-Лъки Радойкова и Валентина Клисарска с по 7 пункта.
Реваншът е насрочен за утре, вторник, 24 април, от 17 ч. в „Арена Самоков”.
„Рилски спортист”: Славчева 7, Н. Николова 4, Пенкова 3, Колева 2, Хр. Николова 2 /Радойкова 7, Клисарска 7, Ив. Николова 6, Милева 5, Живачка 5, Кючукова/.