“Славия” отново се оказа непревземаема крепост за жените на “Рилски спортист”

Трета победа срещу женския “Рилски спортист” в рамките на 12 дни постигна европейският шампион за 1959 и 1963 г. “Славия”. В зала “Универсиада” в София на 20 януари “белите” се наложиха със 78:59 в двубой от втория кръг на Първата четворка. Мачът бе решен още до почивката, която дойде при резултат 50:30 за домакините. Самоковки също показаха зъби през второто полувреме, но нямаха сили за нещо повече.
16-годишната Ивана Николова реализира рекордните за нея през сезона 14 т. за едва 10 мин. на паркета. Връстничката на Ивана и нейна съфамилничка Християна Николова също направи много добър мач и завърши с 13 пункта. 11 т. пък отбеляза Ангелина Милева. Всички тези баскетболистки се появиха от резервната скамейка, а целият титулярен състав на “Рилски” вкара едва 14 т.
Първото домакинство на нашия състав в Първата четворка ще бъде в следващата събота, на 27 януари, от 18 ч. срещу “Монтана”.
“Рилски спортист”: Колева 6, Славчева 6, Радойкова 2, Н. Николова, Клисарска /Ив. Николова 14, Хр. Николова 13, Милева 11, Пенкова 5, Живачка 2, Кючукова/.