Зимни спортове, Новини, Спорт

Смесената щафета по биатлон на България с Краси Анев с престижно 6-о място на Евро 2019

Смесената щафета на България завърши на престижното шесто място в старта на 21 февруари на 2х6 + 2х7.5 км на европейското първенство в Беларус. Родните биатлонисти използваха само 6 допълнителни патрона, за да се справят с общо 40-те мишени и само отличната успеваемост на останалите отбори им попречи да заемат дори още по-предна позиция.
Даниела Кадева и Емилия Йорданова използваха по два допълнителни патрона в женските постове и запазиха прилично изоставането на щафетата ни. След това и мъжете показаха точен мерник и само с по един допълнителен изстрел Димитър Герджиков и Красимир Анев класираха България в топ 6. Нашият квартет финишира точно 1.30 мин. след новите европейски шампиони от Швеция. Втори в олимпийския център „Раубичи” край Минск завършиха германците, а домакините от Беларус зарадваха публиката с третото си място. По-добро време от българската щафета дадоха още четворките на Норвегия и Русия, а зад нас останаха състезателите на Украйна, Италия, Франция, Австрия, Чехия и още девет състава.
Днес биатлонистите имат почивен ден, а утре при мъжете предстои спринт на 10 км.