Сноубордистът Валентин Миладинов с победа за ФИС във Ворас, Гърция, Борис Петров – шести

Сноубордистът на клуб „Бороборд” и националния отбор Валентин Миладинов се завърна с два медала от последните си две участия на турнири в дисциплината бордъркрос за ФИС във Ворас, Гърция, на 23 и 24 февруари.
Спортист № 1 на Самоков за 2016 г. завърши на второ място в първия ден от проявата в зимния център в подножието на емблематичния връх Каймакчалан. Ден по-късно – в неделя, 24 февруари, абитуриентът в ПТГ „Никола Вапцаров” наточи още повече борда си и с прецизно преминаване по трасето пресече финалната линия пръв от 14-те участници.Така той изпревари победителя от първия ден и местен любимец Никос Граматикопулос, който има далеч по-голям опит от нашето момче. Третото място бе заето от Влади Камбуров от „Спорт Екстрийм”, а с бронзов медал от първия ден се окичи сърбинът Тодор Йович.
Борис Петров – другият самоковски представител в националния отбор, също участва в двата старта. Едва 15-годишният състезател показа завидно постоянство и на два пъти се класира на шесто място.
Наставник на двамата ни юношески национали пък е Даниел Москов, който е също наш съгражданин.