„Соколец“ с престижно класиране в десетката на държавното отборно първенство

Архивна снимка

Тройката на самоковския клуб „Соколец“ в състав Антон Гочков, Михаил Михайлов и Боян Софин се класира на престижното 9-о място от 31 тима на държавното първенство по ориентиране за щафети, състояло се на 2 октомври край Сърница.
Антон Гочков премина по трасето за около 50 минути, след което Михаил Михайлов на втори пост изведе тима ни до временното 14-о място. Последва още по-силно представяне от Боян Софин, който вклини самоковската щафета в първата десетка на класирането с общо време от 2:01.35 ч. Така нашата щафета изпревари 23 отбора от доказани състезателни центрове като Габрово, Благоевград, Пазарджик, Велико Търново, София, Стара Загора и др.
Държавни шампиони при щафетите станаха представителите на „Компас крос“ (Русе), които се изредиха по трасето за общо време 1:31.26 ч. Втори, с изоставане от около минута, станаха ориентировачите на „Вариант 5“ (Търговище), а челната тройка допълни триото на „Бегун“ (Варна).