Спорт, Футбол

Сразихме „Миньор” с 2:1, днес гостуваме на лидера в Разлог

Привържениците на „Рилски” подкрепиха капитана на националите Стилиян Петров в битката му с коварната болест

„Рилски спортист” записа първа победа от три мача в Югозападната „В” група. Нашите надиграха по инфарктен начин „Миньор” с гол в продължението на срещата, дело на новото попълнение Светослав Кръстев. Привлеченият от „Спартак” /Пл/ защитник се възползва от меле в полето на гостите и отблизо простреля стража на „жълто-черните”.
С 15-ия си успех от началото на сезона възпитаниците на Петър Аджов се укрепиха на третата позиция във временното класиране с актив от 48 точки, с 4 по-малко от втория в подреждането състав на „Пирин” /Бл/.
Бобовдолци откриха изненадващо резултата през първата част с единствения си точен удар. В 71-ата минута 37-годишният Иван Гемеджиев бе повален в наказателното поле и главният рефер отсъди дузпа. Гемето изпълни хладнокръвно 11-метровия наказателен удар за 1:1. Победното попадение на Светльо Кръстев пък донесе огромна радост на зрителите на ст. „Искър” в дъждовния следобед.
По време на двубоя запалянковците издигнаха плакат в подкрепа на капитана на националния отбор по футбол Стилиян Петров, който е болен от левкемия. На транспаранта пишеше: „Дръж се, Стенли, и ние сме с теб!”.
В междинния кръг в сряда, на 4 април, „Рилски” гостува на лидера „Пирин” /Рз/ в супердербито на групата. Сблъсъкът е от 16 ч.

12. Костинброд 24:30 28
13. Миньор /БД/ 29:43 26
14. Витоша /ДД/ 24:42 25
15. Стр. слава 27:48 20
16. Септември 19:43 19
17. Левски /ЕП/ 18:52 15
18. ОФК Хебър 39:40 0
19. Хебър /Пз/ 14:97 -3