Сребро за Аджова и бронз за Алинска от държавното по крос-кънтри на Ридо

Ивана Аджова. Снимка: Никола Пешков

Със сребърен и бронзов медал се окичиха на националния шампионат по крос-кънтри състезателките на самоковския клуб „Рилски атлет” Ивана Аджова и Веселина Алинска.
Първенството се състоя на Ридо в събота, на 25 октомври, при крайно тежки зимни условия – дебел мокър сняг и студено време. На места имаше паднали дървета и клони. Въпреки неочакваната екстремна ситуация надпреварата премина успешно.
Ивана Аджова се класира втора, а Веселина Алинска – трета на 4000 м при девойките старша възраст. Победителка в категорията стана Диляна Минкина от Пирдоп.
Двете самоковски атлетки ще участват в Балканския крос, който ще се състои на 8 ноември в Турция, както и на европейското първенство по крос-кънтри, което, както се знае, ще се проведе в Боровец /в района на Широката поляна/ на 14 декември.
При девойките младша възраст призовото 7-о място на 3000 м зае Емануела Тодорова. Тук сред първите малко преди края бе Симона Терзийска, но за съжаление поради тежките климатични условия тя не успя да завърши.
Добре се представи и Никол Тоскова, която затвори призовата десетка при момичетата под 16 години, които се състезаваха на 2000 м.
„Представянето ни е добро”, отчете главният треньор и секретар на клуб „Рилски атлет” Костадин Чифлиджанов. Той се надява нашите състезателки да се изявят успешно на предстоящия Балкански крос, както и на европейския шампионат в края на годината.
Ето и победителите в отделните категории: мъже – Йоло Николов /Мездра/; жени – Яна Георгиева /Ботевград/; младежи до 23 г. – Митко Ценов /Мездра/; девойки до 23 г. – Милица Мирчева /Мездра/; юноши старша възраст – Иво Балабанов /Благоевград/; юноши младша възраст – Нягол Няголов /Тервел/; девойки младша възраст – Лиляна Георгиева /Пловдив/; момчета под 16 г. – Енгин Исеин /Шумен/; момичета под 16 г. – Павлина Стоянова /Бургас/.
Националният шампионат на Ридо бе организиран от Българската федерация по лека атлетика със съдействието на Община Самоков и клуб „Рилски атлет”.

Веселина Алинска. Снимка: Никола Пешков
Снимка: Никола Пешков