Други, Новини, Спорт

Сребро и бронз за ориентирането от Разлог

Четири медала спечелиха самоковските състезатели по ориентиране от двата старта за купа „Разлог”, състояли се на Предела в началото на септември.
Даниела Жаркова грабна среброто в средната дистанция /4.8 км/ при жените над 35 г., а в спринта на 3.2 км завърши четвърта. Ветеранът Георги Чешмеджиев заслужи два бронза от двете дистанции при мъжете над 75 г. Самоковецът Петър Доганов, състезаващ се за „НСА-Сивен”, пък завърши втори в средната дистанция на 6.6 км в елитната категория при мъжете. Пепи допусна пред себе си единствено представител на Турция.
Добре се представиха и другите представители на клуб „Соколец”. Христо Николов /М14/ записа 5-а и 8-а позиция, Христо Манов бе 5-и и 7-и, а брат му Александър го гонеше по петите в същата категория М35, като даде 6-о и 8-о време.
Организатори на проявата бяха Българската федерация по ориентиране, Община Разлог и местният клуб „Пирин”.