Стадион „Миньор” в Перник отново се оказа непревземаема крепост за „Рилски спортист”

„Миньор” спечели с класическото 3:0 домакинството си на „Рилски спортист” на 22 септември, в двубой от 8-ия кръг на Югозападната Трета лига. Това бе трето поредно тежко поражение за нашите момчета при визитите им в Перник, като предишните две бяха загубени с 1:3.
„Миньор” започна шеметно и още в началните минути на мача излезе напред в резултата. Иво Иванов оползотвори хубава атака на „чуковете” по левия фланг и с глава матира Стилиян Бонев за 1:0. Последваха силни минути за гостите, които можеха, но не успяха да изравнят чрез далечен удар на Алек Манолов и пробив на Костадин Аджов. През втората част перничани вкараха нови два гола чрез Ивайло Стоянов и Божидар Атанасов, които завършиха многоходови комбинации на своя отбор.
Възпитаниците на Петър Аджов ще трябва бързо да се отърсят от загубата в Перник и още в следващия кръг да търсят положителен резултат срещу съседите от „Германея”. Тимът от Сапарева баня ще гостува на ст. „Искър” на 29 септември, събота, от 17 ч. Към момента „Рилски” заема 10-о място в класирането с актив от 11 точки, докато „Германея” е на 7-ата позиция с 13 пункта.