Станислав Ваклинов и Адриян Секулов спряха „Рилски” в Пловдив

Снимка: facebook.com/pg/NBLBulgaria

„Академик Бултекс 99” победи драматично в Пловдив „Рилски спортист” със 79:74 след продължение в събота, 21 октомври, в двубой от третия кръг на Националната баскетболна лига.
Двата състава изиграха изключително равностоен мач с честа смяна на водачеството в резултата. В последната четвърт самоковци имаха предимство от 6 пункта, но не успяха да го задържат и при 70:70 стана ясно, че ще има продължение. В него домакините имаха по-точен мерник и се поздравиха с крайния успех.
Самоковецът Станислав Ваклинов бе сред най-дейните в редиците на „Академик”, стигайки до „дабъл-дабъл” от 11 т. и 10 борби. Съотборникът му Адриян Секулов пък записа 3 т. и 2 борби за едва четири минути на паркета срещу родния си отбор.
Пореден силен мач за „Рилски” от началото на сезона изигра Златин Георгиев. Голди реализира 15 пункта, колкото записа и Мартин Маринов. Дерек Райт се отчете с 13 т., а с „дабъл-дабъл” от по 12 точки и борби завърши Травис Тейлър.
„Рилски спортист”: Георгиев 15, Маринов 15, Райт 13, Тейлър 12, Маринчешки 8 /Джетър 8, Бозов 3, Франсис, Иванов/.
Още утре възпитаниците на Людмил Хаджисотиров ще изиграят следващия си мач. Самоковци гостуват на „Ибър” в черногорския град Рожае за двубой от третия кръг на Балканската лига.