Стартирахме с поражение от „Левски Лукойл“

Със загуба у дома започна новия сезон “Рилски спортист”. Нашите паднаха на 12 октомври от “Левски Лукойл” с 64:75, въпреки силния дебют на национала Павлин Иванов (16 точки и 5 асистенции).
Ключова за изхода на дербито се оказа третата четвърт, която гостите взеха с 21:8. Над всички на площадката пък бе сръбският център на “сините” Данило Тасич, оформил зрелищен дабъл-дабъл от 24 точки и 12 борби.
Първите две части бяха за домакините, които действаха на скорост и с настроение. Добри впечатления с изявите си в тези минути оставиха както Павлин Иванов, така и Алекс Симеонов и Николас Карвачо. Последният обаче бързо натрупа лични нарушения и престоя на паркета едва 17 минути. Ден нямаха Брендън Браун и Златин Георгиев, а светъл лъч бе включването от пейката на Трей Портър, реализирал 11 пункта.
След почивката софиянци наложиха страхотно темпо, а и затегнаха защитата. В началото на последния период разликата в полза на гостите достигна смущаващите 20 точки, преди все пак в края домакините да съумеят да я намалят до по-поносими граници.
“Левски” са в почти същия състав като миналия сезон, което им е от полза сега. Ние пък имаме доста нови играчи и въпреки няколкото контроли, които изиграхме, все още не сме се сработили. Ще отбележа и още един фактор – силната игра на Данило Тасич. Те целенасочено ни атакуваха с него, а ние не успяхме да го спрем”, сподели след двубоя наставникът на самоковци Людмил Хаджисотиров.
Във втория кръг “Р. спортист” гостува на “Академик” (Пд). Срещата е в събота, на 17 октомври, от 19 ч.