Стоян Георгиев с личен рекорд при загуба на младежите на „Рилски” от „Атлетик”

Вторият отбор на „Рилски спортист” загуби с 55:98 домакинството си на 18 ноември на втория в Западната „А” група „Атлетик” /София/.
Самоковци нямаха адекватни баскетболни аргументи, за да се противопоставят на далеч по-опитния си съперник. Младите състезатели на „Рилски” започнаха мача неуверено и още след първата част изоставаха с 10:26. Възпитаниците на Борислав Трифонов все пак успяха да се съвземат от първоначалния шок и заиграха доста по-добре през втория и третия период. Не така обаче стояха нещата на паркета в четвъртата част, която гостите спечелиха с 28:7 и си осигуриха изразителната победа в „Арена Самоков” с 98:55.
Шест от състезателите на столичния тим завършиха с двуцифрен точков актив, включително и Станислав Славейков, който наказа един от бившите си отбори с 10 точки.
Стоян Георгиев от „Рилски 2” записа нов личен рекорд от 17 точки, Даниел Стефанов добави 9 пункта, а Николай Гелов и Калоян Стоянов завършиха с по 6 точки и 7 борби.
„Рилски спортист 2”: Георгиев 17, Гелов 6, Пл. Стефанов 6, Попов 2, Илиев 2 /Д. Стефанов 9, Стоянов 6, Адирков 3, Николов 2, Боянов 2, Милушев/.
В седмия кръг младите самоковци почиват, а следващия им мач е на 2 декември, неделя, когато гостуват на „Шампион 2006” в София.