“Струмска слава” сложи край на серията на “Рилски” – би 2:1 в Самоков

Лидерът във временното класиране на Югозападната Трета лига “Струмска слава” /Радомир/ продължи похода си към професионалната Втора лига след успех с 2:1 над “Рилски спортист” в Самоков на 29 април. Радомирци увеличиха аванса си на върха и вече водят пред “Септември” /Сим/ със 7 т. Самоковският състав пък прекъсна серията си от три поредни победи, но въпреки това запази 9-ото си място в подреждането.
Гостите поведоха с 2:0 след попадения на Стоян Георгиев и Тодор Зюмбюлев в откриващите минути на двете полувремена. Вещи намеси на стража Марио Райчев запазиха “Рилски” в мача. Непростим пропуск на празна врата в 75-ата мин. направи таранът Петко Петков. Все пак само минута по-късно известният с прякора Рамбо играч се реваншира и намали пасива на тима си за 1:2. Силите на “оранжевите” обаче попривършиха и те не успяха да поставят под напрежение радомирци до края на срещата.
В следващия кръг възпитаниците на Петър Аджов гостуват на предпосредния тим в групата “Свобода” /Пещера/. Двубоят е насрочен за събота, 6 май, от 18 ч.
“Рилски спортист”: Райчев, Крумов, Иванов, Пътников, Колев, Младенов, Максимов /80-Додов/, Захариев, Чахов /57-Тодоров/, Киров /65-Ръсовски/, Петков.