Супер мач за “Рилски” и класика 3:0 над “Чепинец” във Велинград!

“Рилски спортист” разби с класическото 3:0 “Чепинец” при гостуването си във Велинград на 22 април. Самоковци изиграха най-силния си двубой в Югозападната Трета лига и пропуснаха да разгромят с още по-изразителна разлика възродения през пролетта тим на “Чепинец”.
Само през първото полувреме, завършило при нулево равенство, Ивайло Захариев-Пиф пропусна цели четири отлични ситуации за гол. Таранът Петко Петков пък удари греда с диагонален изстрел. Изключително активен в тези минути по лявото крило бе Кольо Чахов. Дошлият през зимата от “Верея 2” футболист бе в основата на първия гол в срещата. Поредният пробив на Чахов в 48-ата мин. бе спрян непозволено, а след последвалото центриране на Виктор Младенов централният бранител Иван Иванов откри резултата – 0:1.
Последваха нови уникални пропуски на Йоакин Ръсовски и Петков, останали сами срещу направилия страхотни спасявания в мача страж на велинградчани Илиян Брадваров. Гол на Чахов пък бе отменен заради засада. Все пак футболистите на Петър Аджов трябва да бъдат благодарни на съдбата, тъй като на два пъти в тези минути домакините нацелиха гредите на пазената от Марио Райчев врата. Малко по-късно дългокосият ни страж показа завиден рефлекс и запази вратата си суха при наглед неспасяем удар отблизо.
Нападателят Петков засече центриране от ъглов удар в 70-ата мин. и увеличи аванса на тима си на 2:0, наказвайки един от бившите си отбори.
Класическото 3:0 оформи в продължението на мача влезлият като резерва Кристиян Додов. Младокът стигна най-бързо до топката след отразен удар на Чахов и отблизо нямаше как да сбърка.
Прекрасната футболна среща бе наблюдавана от едва 79 зрители, а загубата остави “Чепинец” на дъното на класирането с едва 14 т. /всичките спечелени през 2017 г./ – на 11 пункта от спасителната зона. Третият пореден успех в шампионата пък позволи на “Рилски” да се изкачи на 9-о място с 40 т.
Нашите момчета ще опитат да продължат серията си срещу абсолютния лидер в класирането “Струмска слава” при домакинството си на радомирци в събота, 29 април, от 17 ч.
“Рилски спортист”: Райчев, Колев, Пътников /Янков/, Иванов, Крумов, Младенов, Максимов, Ръсовски /52-Тодоров/, Чахов, Захариев /85-Додов/, Петков.