Други, Новини, Спорт

Състезателите на “Соколец” се завърнаха с три медала от купа “Кракра Пернишки”

Един сребърен и два бронзови медала спечелиха ориентировачите на клуб “Соколец” по време на надпреварата за купа “Кракра Пернишки”, състояла се на 5 септември край Перник.
Почти изцяло “самоковска” бе почетната стълбичка в категорията на младежите до 18-годишна възраст, където на второ и трето място завършиха съответно Христо Николов и Калоян Георгиев. Те бяха изпреварени единствено от състезателя на клуб “Вариант 5” (Търговище) Ивайло Драгоев.
Отново един след друг – трети и четвърти при мъжете над 35 години – завършиха още двама представители на “Соколец” – Михаил Михайлов и Антон Гочков. Михайлов може само да съжалява за изпуснатия сребърен медал, тъй като остана на едва 5 секунди зад заелия второто място Живко Игнатов (“Азимут” – София). Победител в тази възрастова група пък стана Димитър Давидов (“Маратонец” – Пазарджик).
Христо Манов и Даниела Жаркова също участваха в интересната проява, като и двамата заеха шести места – при мъжете над 40 г. и при жените над 45 г.
Носители на купа “Кракра Пернишки” при мъжете и жените станаха Цветан Тодоров (“Бегун” – Варна) и Силвия Шандуркова (“Узана” – Габрово).