С два гола на Васко Киров „Рилски“ сломи „Беласица“ /ВИДЕО/

Васил Киров

Жизненоважни 3 точки в борбата си за оцеляване взе „Рилски спортист“ в двубоя срещу „Беласица“ на 12 октомври на ст. „Искър”. Самоковци измъкнаха трудно 2:1 от съперника и с втората си победа от началото на сезона събраха актив от 8 точки, който за момента ги оставя над чертата на изпадащите.
Петричани започнаха срещата доста по-добре и още в 15-ата минута откриха резултата с красиво попадение на Красимир Шапкаров. В следващите минути Шапкаров и съотборниците му изпуснаха нови две отлични възможности за гол, като и в двата случая великолепни изяви под рамката на вратата имаше стражът на „оранжевите“ Красимир Гьорев.
Това явно бе и преломният момент за първото полувреме, тъй като в 35-ата минута Васил Киров изравни за 1:1. Славният ветеран проби по крилото, опита да центрира, вратарят на „Бела“ увисна и топката се оплете в горния му ляв ъгъл.
След антракта статуквото на терена не се промени, като двата отбора редуваха атаките си една след друга, но без много чисти голови положения. За да дойде 73-ата минута, когато вездесъщият Киров отбеляза може би гола на сезона в Югозападната „В“ група.
Легендарната десетка видя, че стражът на гостите е излязъл неразчетено напред и с изумителен прехвърлящ удар от 50 метра майсторски прати топката в мрежата му. Попадението така ентусиазира публиката, че 350-те зрители на ст. „Искър“ станаха на крака и дълго време аплодираха изящния шут на своя любимец.
Подобен гол Киров вкара и миналата година – на „Гранит“ /Широки дол/, при победата на самоковци с 10:1.
Отборът на „Беласица“ пък така се смути от гола, че изобщо не можа да създаде до края реална опасност пред Краси Гьорев. Въпреки поражението тимът от Петрич запази мястото си в шестицата преди сблъсъка с лидера „Сливнишки герой“ в неделя.

2. Оборище 18:3 20
3. Миньор /Пк/ 21:7 20
4. Пирин /ГД/ 11:4 18
5. Витоша /Б/ 14:7 16
6. Беласица 15:9 14
7. Чепинец 10:10 14
8. Велбъжд /Кн/ 12:8 12
9. Стр. Слава 9:11 11
10. Вихрен 11:15 11
11. Балкан 13:20 10