С тройка със сирената на Дерек Райт “Рилски спортист” би “Балкан” в Ботевград за сефте от 2015 г.

Баскетболният “Рилски спортист” изпраща една страхотна седмица, в която постигна две много важни победи. След успеха над финландския “Катая” и класирането в груповата фаза на турнира за Купата на ФИБА Европа, в събота, 13 октомври, самоковци спечелиха и едно от традиционно най-трудните си гостувания в Националната баскетболна лига – на “Балкан” в Ботевград. Възпитаниците на Людмил Хаджисотиров стигнаха до инфарктен успех с 90:89 след тройка на Дерек Райт буквално в последната секунда.
Двата отбора сътвориха истински празник пред изпълнилите “Арена Ботевград” 1800 зрители, сред които имаше и немалка агитка от Самоков. В първата четвърт “Рилски” поведе с 12 точки при 28:16, но още до почивката домакините намалиха пасива си до минимум при 43:44. След антракта гостите отново успяха да излязат напред за 67:58 след 30 минути игра. Ботевградчани обаче пак се върнаха в мача, за да настъпят драматичните моменти в края. 10 секунди преди сирената “Балкан” поведе с 89:87, но в ответната атака гардът Дерек Райт донесе ценната победа на “Рилски” в негостоприемната “Арена Ботевград” с фино хвърляне към коша от зоната за три точки.
Джейлън Дженкинс изигра пореден силен мач и завърши с нов дабъл-дабъл от 19 точки и 13 борби, героят Райт добави 16 пункта, а Златин Георгиев и Йордан Бозов добавиха по 14 точки.
Това бе първа победа за “Рилски” над “Балкан” в Ботевград от 11 май 2015 г., когато във втория мач от полуфиналната плейофна серия в шампионата гостите се наложиха със 77:72. Впоследствие самоковци отпаднаха с 2:3 успеха, но спечелиха бронзовите медали.
В следващия кръг нашите момчета приемат на 20 октомври, събота, от 18 ч. “Берое” /Стара Загора/. Преди това обаче “Рилски” ще има още едно домакинство. В първия кръг от груповата фаза на турнира за Купата на ФИБА Европа българите приемат италианския “Варезе” в сряда, 17 октомври, от 18.30 ч.
“Рилски спортист”: Дженкинс 19, Райт 16, Бозов 14, Георгиев 14, Гуджино 10 /Маринов 6, Хаджирусев 5, Едуърдс 2, Маринчешки 2, Васов 2, Баро/.