С 2:2 „Рилски” спря „Пирин” /Бл/ към върха

Очакванията за здрав мач между третия в Югозападната „В” група „Рилски спортист” и втория – „Пирин”, се оправдаха напълно. След мъжка борба под дъжда на ст. “Искър” на 27 май двата тима не можаха да се победят, завършвайки 2:2.
Със загубените две точки възпитаниците на Костадин Герганчев изостанаха на 4 точки от лидера „Пирин” /Разлог/ и на този етап остават в третия ешелон за поне още една година. Шанс за благоевградчани за изкачване в единната „Б” група наесен обаче все още съществува, тъй като не се знае кои отбори ще вземат професионален лиценз.
Нашите момчета също изпращат добра година. Без почти никакви средства, само на мускули, те запазиха третото си място в класирането, изпреварвайки стойностните състави на „Марек” и „Оборище”.
Самоковци започнаха вихрено срещата с „Пирин” и поведоха още в 3-ата минута. Опитният Иван Гемеджиев мушна топката в мрежата след грешка на съперниковата защита. Радостта на домакините обаче бе кратка – в 14-ата мин. Веселин Стойков центрира от фаул и ветеранът Иво Тренчев с глава прати топката в мрежата на Зографски за 1:1.
В 32-ата мин. гостите дори успяха да поведат чрез младока Антонио Хаджииванов, който от малък ъгъл изведе своите напред. Подаването тук отново бе на Стойков, който не спря да тича през целия мач и бе най-добрият в редиците на “Пирин”. Мачът можеше да свърши минута преди почивката, но Петър Карачоров от гостите от 5 метра би встрани от вратата.
Втората част започна с вихрени атаки на нашите, които на три пъти бяха близо до изравняване. Щастието им се усмихна в 71-ата мин., когато Кирил Михайлов даде идеален пас към Кирил Александров и за последния не бе трудно да матира Тапигьозов, фиксирайки крайното 2:2. Това бе попадение № 28 за Чудото от началото на сезона, което почти сигурно ще му осигури и приза при стрелците.
В последния 38-и кръг „Рилецо” гостува на „Витоша” /Долна Диканя/. Срещата е на 2 юни, събота, от 18 ч.