Трето място за Даниела Жаркова на купа „Аугуста“ в Хисаря

Даниела Жаркова продължи с успешните си изяви в спортното ориентиране и стъпи на почетната стълбичка в трето поредно състезание, в което участва. Самоковката се окичи с бронзов медал от тридневната надпревара за купа „Аугуста“, състояла се от 12 до 14 май в района на град Хисаря и селата Мътеница и Старосел. Даниела бе четвърта след първия спринт при жените над 45 г., но впоследствие навакса изоставането си в средната дистанция и във втория спринт, за да се качи на подиума с общо време от трите старта 2:27.34 ч. Победителка в тази категория стана Анастасия Ванюшина от столичния клуб „Валди“, а втора се нареди съотборничката й Ефтика Георгиева.
Най-добрият състезател на клуб „Соколец“ Боян Софин спечели с лекота спринта на 12 май в отворения клас по труден маршрут, но след това реши да се включи в провеждащото се по същото време държавно първенство за мъже и жени и не бе класиран в крайното подреждане за купа „Аугуста“. В стартовете от републиканския шампионат Софин завърши 14-и в средната дистанция и 15-и в спринта при конкуренцията на над 70 елитни състезатели от цялата страна. Национални шампиони в двете дистанции станаха съответно Иван Сираков („Вариант 5“ – Търговище) и Ивайло Каменаров („Компас крос“ – Русе).