Зимни спортове, Новини, Спорт

Триумф за биатлониста Иван Зарев на олимпийския младежки фестивал на БОК

Биатлонистът Иван Зарев спечели надпреварата при момчетата младша възраст по време на зимния младежки олимпийски фестивал. Стартовете в биатлона се състояха по-рано днес, 21 февруари, на трасето в местността Язовира до Пампорово, докато ски бегачите, скиорите и сноубордистите се съревноваваха в зимен център “Осогово” край Кюстендил на 19 и 20 февруари.
Иван Зарев се окичи със златен медал след като бе най-бърз в индивидуалната надпревара с три стрелби. Щастливият шампион развя гордо знамето на своя клуб “Боровец” по време на церемонията по награждаването на победителите, където бе поздравен от олимпийските шампиони Екатерина Дафовска и Христо Марков.
С днешния си успех шестокласникът в СУ “Никола Велчев” затвърди отличното си представяне за последните два дни в Родопите. Припомняме, че вчера, 20 февруари, той спечели и спринта за купа “Чепеларе” в своята възрастова група.
Добре тогава се представиха и другите възпитаници на треньора Мирослав Кенанов. Георги Чолаков завърши седми в категорията на Иван Зарев, докато Александър Зарев даде осмо време при децата. Симона Георгиева и Никол Торлакова също се изявиха достойно, но в крайна сметка останаха извън топ 10 при момичетата младша възраст.
Зимният олимпийски младежки фестивал се състоя за девета поредна година под мотото “Да открием олимпийските надежди на България”. Организатори на проявата са Българския олимпийски комитет и асоциация “Спорт в свободното време”. Целта е да се даде път на младите български таланти да се насърчи популяризирането на зимните спортове у нас.