Триумф за Зорница Сивилова, Радостина Славова и Филип Добрев на купа „Амер спортс”

3 златни, 4 сребърни и 1 бронзов медал спечелиха самоковските сноубордисти по време на слалома за купа „Амер спортс”, състоял се на 26 март в Пампорово.
Зорница Сивилова от клуб „Бороборд” спечели надпреварата при най-малките участници – до 8-годишна възраст. Веднага след нея – на второ място, се нареди Анастасия Комсалова от другия самоковски клуб „ОуТиПи”.
Двоен самоковски триумф имаше и при 11-годишните момичета, където първа и втора станаха съответно Радостина Славова и Василена Трайкова. Пета тук пък завърши съотборничката им в „Бороборд” Антоанет Иванова.
11-годишните момчета също не останаха по-назад от постиженията на своите връстнички. Филип Добрев („ОуТиПи”) и Иво Добруджански („Бороборд”) бяха най-бързи в тази възрастова група и заслужиха съответно златен и сребърен медал. Деян Сивилов и Християн Кибаров („Бороборд”) се класираха на пето и седмо място, а между тях се вклини Марко Добрев („ОуТиПи”). По-надолу в подреждането пък останаха Едис Ибрахимов, Мартин Комсалов и Рей Милър („ОуТиПи”), както и Камен Докузов, Стефан Додов и Стилиан Николов („Бороборд”).
Антоний Антонов („Бороборд”) се окичи със сребърен медал от старта при момчетата до 13 г. Шести, седми и осми тук станаха Антон Милър, Константин Комсалов („ОуТиПи”) и Иван Ахтаподов („Бороборд”).
Единственият бронзов медал за родните сноубордисти отиде на сметката на Георги Караджинов от състезанието при момчетата до 15 г. По-назад в подреждането пък остана Костадин Узунов („Бороборд”).
В същата възрастова група при момичетата Яна Попова („Бороборд”) и Натали Савова („ОуТиПи”) завършиха съответно на 7-о и 9-о място.