Други, Новини, Спорт

Триумф за Михаил Михайлов на “София – Европейска столица на спорта”

Състезателят на клуб “Соколец” Михаил Михайлов записа престижна победа в надпреварата по ориентиране за купа “София – Европейска столица на спорта”, състояла се на 26 септември в района на село Мърчаево.
Михайлов триумфира в категорията на мъжете над 35 години, като измина средната дистанция в полите на Витоша за 53.44 мин.  Така той си размени ролите с Димитър Давидов от “Маратонец” (Пазарджик), който в началото на месеца стана първенец в старта за купа “Кракра Пернишки”, а сега завърши втори.
Четвърто време тук даде друг представител на самоковския клуб “Соколец” – Антон Гочков. Той се справи с изкуствените предизвикателства на организаторите и с естествените предизвикателства на трасето за 1:06.28 ч., като остана на нищожните 9 секунди зад бронзовия медалист Радостин Григоров (“Руен-92” – Кюстендил).
Носители на купа “София – Европейска столица на спорта” за тази година пък станаха Цветан Тодоров (“Бегун” – Варна) и Андрея Дяксова (“Карлък” – Смолян).