Зимни спортове, Новини, Спорт

Три грешки на рубежа костваха на Краси Анев място в зоната на точките в първия старт за сезона

Биатлонистът Красимир Анев завърши на 49-о място в първото състезание от новия сезон – индивидуалният старт на 20 км, състоял се на 6 декември в словенския зимен център Поклюка. Спортист № 1 на Самоков за 2017 г. допусна три грешки при 20-те си изстрела и това го лиши от място в зоната на точките, които се разпределят между първите 40 състезатели. 31-годишният Анев завърши на 3.43 мин. зад победителя Мартен Фуркад от Франция. Сензационно втори стана германецът Йоханес Кюн, а трети бе австриецът Симон Едер. Тримата призьори бяха безгрешни на стрелбището.
Най-предно класираният българин в надпреварата бе Антон Синапов, който сгреши само веднъж, даде 19-о време и така регистрира третото си най-добро представяне в старт за Световната купа. Владимир Илиев и Димитър Герджиков пък се наредиха на 79-о и 113-о място, като и двамата направиха по 6 пропуска.