Други, Новини, Спорт

Три златни медала за „Соколец”, малко не стигна да влезем в тройката

В околностите на Перник на 10 август се състоя 10-ото състезание по ориентиране за купа „Кракра Пернишки”. Организатор бе местният клуб с главен ръководител м. с. инж. Борис Чалев.
В състезанието участваха почти всички клубове от Югозападна България. Самата надпревара се проведе след голямото състезание за купа „България” и затова доста състезатели бяха вече в активна почивка. Горещото време също не предполагаше да се получат резултати като в голяма спортна проява.
По традиция участие взе и самоковският клуб „Соколец” със своите състезатели, които все още поддържат спортна форма.
Тази година най-добри успехи постигна фамилията Николови. При децата до 10 години Христо Николов зае първо място, а братовчед му Вальо се нареди втори. Братът на Христо Иван се класира трети при М-12, а майката Даниела победи при Ж-45. Така общо фамилията спечели два златни, един сребърен и един бронзов медал и с това на практика отсрами иначе недоброто от отборна гледна точка класиране на „Соколец”.
При ветераните безспорен победител стана Георги Чешмеджиев. В крайна сметка отборът ни остана без купа. Малко не достигна да влезем в призовата тройка, но… има и следващи стартове.