Три медала за клуб „Соколец” от държавното първенство по ски ориентиране

И тримата представители на клуб „Соколец” се качиха на почетната стълбичка на държавното първенство по ски ориентиране в дълга дистанция, състояло се на 5 и 6 март в района на язовир „Беглика” в Родопите.
Флагманът на самоковския тим Боян Софин спечели бронзов медал в елитния клас при мъжете в конкуренцията на още 17 състезатели. Той преодоля трасето за 1:30.43 ч., което му бе достатъчно, за да стигне до отличията и в третия републикански шампионат по ски ориентиране през тази зима. Досега той имаше бронзов медал в спринта, а впоследствие постигна и един от най-значимите си успехи, като стана републикански шампион в средна дистанция.
Титлата в дългата дистанция спечели европейският вицешампион Станимир Беломъжев („Хемус” – Троян), а втори завърши друг национал – Николай Димитров („Браун тим” – Велико Търново).
Трето отличие от държавните първенства по ски ориентиране в настоящия сезон спечели и Даниела Жаркова. Опитната самоковка завърши на второ място при жените над 45 години в конкуренцията на още 7 състезателки. Досега тя имаше бронз в спринта и сребро в средната дистанция, когато отново пред нея финишира само Петя Колева („Валди” – София).
Втори медал от второто си участие в държавно първенство през зимата спечели Петър Барнков. Той пропусна спринта в началото на януари, а впоследствие стана републикански вицешампион в средната дистанция при мъжете над 40 г. Сега Бранков спечели бронзов медал в същата категория, като допусна пред себе си само двама представители на клуб „Хемус” (Троян).