Борба, Новини, Спорт

Три медала за юношите на “Рилски спортист” от държавното по борба

Един сребърен и два бронзови медала спечелиха състезателите на “Рилски спортист” на държавното първенство по борба (класически стил) за юноши и девойки, състояло се на 27 и 28 януари в Сливен.
Георги Морунов се окичи със среброто от схватките при 97-килограмовите борци, като нашето момче отстъпи на финала на Ангел Георгиев от “Левски” (София).
Добрин Даркев и Атанас Терзийски пък стигнаха до бронзовите медали съответно в категориите до 77 и до 82 кг, където имаха по една дузина съперници. Даниел Костадинов пък стана осми при 82-килограмовите.
Радослав Кърнолски също бе близо до място на подиума, но в крайна сметка остана четвърти в категория до 55 кг.
Радослав Александров завърши пети при юношите до 63 кг, а извън топ 10 тук остана Андон Стефанов. Ангел Чолев пък зае осмото място в най-тежката категория – до 130 кг.
При девойките Вероника Кирилова и Ивелина Митева се наредиха съответно на пето и осмо място в категория до 55 кг.
За най-технични състезатели на шампионата бяха обявени Калоян Иванов (“Левски” – София) и Емине Осман (“Станка Златева” – Сливен). Най-резултатни борци пък бяха Радослав Димитров (“НСА Васил Левски” – София) и Фатме Шабан (“Лютфи Ахмедов” – Разград).