Други, Новини, Спорт

Четири самоковки пробиха на световните финали по аеробика

Великолепната българска петорка

Самоков има финалисти на Световното първенство по спортна аеробика в Мексико! Във втория ден от квалификациите в Канкун българските състезатели заслужиха още 3 финала.
Групата на девойките 15-17: Анита Гаврилова, Синтия-Мари Ангелова, София Вададжийска /и трите от клуб „Самоков”/, Емилия Будинова и Мари Босилина се класира на 7-о място. Тройката, съставена от Анита, Синти и Еми, се нареди непосредствено след финалистите, на 9-а позиция, оставяйки след себе си 16 формации с амбиции за медали. Вероятно само треньорите Калоян Калоянов и Диана Борисова са вярвали или поне са имали надежди за такъв невероятен пробив на самоковски състезателки в най-сериозното и с най-силна конкуренция състезание, а другите може би не са го допускали и в най-смелите си мечти.
Антонио Папазов оглави класирането при юноши 15–17 г. индивидуално. Тихомир Баротев зае 6-о място. Самоковката Симона Благоева при девойките 12-14 г. индивидуално е 12-а.
Всички български състезатели, за които вчера бяха квалификациите от Световното първенство по спортна аеробика, се класираха за финалите:
Ана-Мария Стоилова и Антонио Папазов – смесени двойки – 1-о място; Минна Ангелова и Тихомир Баротев – 5-о място; Ана-Мария Стоилова – индивидуално – 4-о място; Дарина Пашова – индивидуално – 6-о място!