“Рилски спортист” надигна глава и сломи съпротивата на “Балкан” с 1:0 при гостуването си в Ботевград на 8 април. Това бе първи успех за възпитаниците на треньора Воин Войнев през пролетта, “оранжевите” не бяха стигали до 3-те точки от 20 ноември 2016 г., когато надделяха с 2:1 над “Чавдар” /Етрополе/ на ст. “Искър”.
Самоковци играха много силно в събота, но таранът Петко Петков и крилото Доменик Аврамов изпусняха няколко 100-процентови възможности за гол. Така се стигна и до най-драматичния момент в срещата в началото на втората част, когато домакините получиха правото да изпълнят дузпа. Вратарят ни Марио Райчев обаче реагира прекрасно и не позволи на коженото кълбо да навести мрежата зад гърба му. Малко след това халфът Ивайло Захариев-Пиф напомни за най-силните си години с екипа на “Рилски”, като с мощен шут с левачката от 25 метра препарира стража на “Балкан” и донесе победата на своя тим.
“Много съм доволен от момчетата, бориха се през целия мач. Само неумението пред гола не ни позволи да решим двубоя по-рано. Тази победа е изключително ценна за самочувствието ни, защото напоследък се насъбраха доста негативни резултати”, коментира за “Приятел” наставникът Войнов.
“Рилски” продължава да заема 10-ата позиция в Югозападната Трета лига и след изиграването на срещите от 25-ия кръг. Лидер е “Струмска слава” /Радомир/.
В следващия кръг самоковци са домакини на намиращия се в зоната на изпадащите тим на “Велбъжд” /Кюстендил/. Срещата е насрочена за събота, 15 април, от 17 ч.
