ФК “Рилски спортист” загуби гостуването си на “Кюстендил”

Снимка: архив

Загуба с 0:1 спря победната серия на футболистите на “Рилски спортист” в Югозападната Трета лига. След три поредни победи момчетата на Владимир Иванов-Фугата паднаха с минималното 0:1 при визитата си на приятната изненада в първенството “Кюстендил” на 7 ноември. Единственото попадение в срещата падна в края на първата част, като негов автор бе Александър Александров.
Преди това самоковци изпуснаха златен шанс да открият резултата. Халфът Ивайло Захариев-Пиф центрира отдясно, но ударът с глава на Цветан Митев бе майсторски отразен от бившия страж на “Ювентус” Марио Кирев. Някогашната надежда на “Славия” се намеси авторитетно още веднъж – в 58-ата мин., когато спря устремилия се сам срещу него бързак Иван Тренчев.
Домакините също имаха два отлични шанса за гол чрез Мартин Газиев и Виктор Атанасов, но великолепните намеси на вратаря ни Слави Петров и удар в напречната греда на Газиев не позволиха топката да спре в мрежата.
Любопитен момент съпътстваше двубоя. В края играта бе спряна за повече от 3 минути, след като четвъртият съдия Гергана Цанкова отиде да направи забележка на част от треньорския щаб на домакините, който претендираше за получен от рефера жълт картон на Росен Йорданов. От щаба на кюстендилци отправиха гневни реплики към Цанкова, а в “престрелката” се включиха и няколко невъздържани запалянковци, които дори си позволиха да замерят жената-рефер с пълна бутилка вода.
В следващия кръг “Р. спортист” приема лъкатушещия тим на “Оборище”. Срещата с панагюрци е в събота, 14 ноември, от 14 ч. на ст. “Искър”.