ФК “Рилски спортист” разгроми с 3:0 „Левски” /Чепинци/

„Рилски спортист” отнесе с 3:0 гостите от „Левски” /Чепинци/ на ст. „Искър“ на 31 октомври. Най-изразителният успех за нашите момчета от началото на сезона ги изкачи в „златната среда” на Югозападната Трета лига, където те сега заемат вече 8-о място от 18 отбора при голова разлика 19:18 и актив от 18 точки. Освен това самоковци наредиха три поредни победи за сефте от сезон 2018/2019, когато надделяха последователно над „Балкан” /Бот/, „Пирин” /Раз/ и „Беласица”.
„Рилски” бе лишен от подкрепата на своите привърженици заради забраната за посещение на спортни мероприятия във връзка с пандемията от Ковид-19. Това се отрази на играта на тима и през първата част по-чистите положения бяха на сметката на гостите, които дори удариха и греда.
Треньорът на самоковци Владимир Иванов-Фугата обаче направи решаващи корекции на почивката, като издърпа капитана Виктор Колев в защита, а напред заигра Александър Иванов. Именно синът на Георги Иванов-Гонзо бе най-близо до откриване на резултата през втората част, но останал на три пъти очи в очи с вратаря на „Левски” така и не намери верния път към мрежата. Самоковци все пак стигнаха до търсеното попадение в 81-ата мин., когато крилото Динко Динев напредна отляво и с плътен удар матира стража на „сините”. Малко след това Гонзо-младши също счупи каръка и оформи крайното 3:0 с два гола от близка дистанция.
Мачът не мина и без напрежение, тъй като гостите протестираха за засада при един от головете на Ал. Иванов. Още през първото полувреме пък се стигна до сблъсъци на терена, когато капитанът ни Колев бе ударен без топка от противников състезател. Това действие убягна на главния съдия, а протестите доведоха единствено до изгонването на Калоян Попов от щаба на домакините.
Достойно през целия мач се държа бившият нападател на столичния „Левски” Екундайо Джайеоба, който в момента ръководи друг „Левски” – този от Чепинци. В един момент Дайо пусна в игра и бившия играч на „Рилски” Идрис Ба.
В следващия кръг – на 7 ноември, събота, нашите гостуват на „Кюстендил”, който заема второ място в класирането и е допуснал само два гола от началото на сезона. Лидер с преднина от три точки е „Марек“.