Футболистите завършиха контролите със загуба от “Марек”

Втородивизионният “Марек” победи с класическото 3:0 третодивизионния “Рилски спортист” в контролна среща, играна на 11 февруари пред около 200 зрители на стадион “Бончук” в Дупница.
Домакините имаха игрово преимущество през по-голямата част от двубоя и закономерно се поздравиха с изразителния успех. Попаденията за дупничани отбелязаха Даниел Гогов и Иван Колев през първото полувреме и Георги Божилов през втората част. Самоковци също имаха положения за отбелязване на поне почетен гол, но офанзивните футболисти в състава на треньора Пламен Крумов бяха спрени от вратаря на дупничани Пламен Младенов.
Това бе петата и последна контрола за “Рилски спортист” по време на зимната подготовка на тима. В този период нашите момчета победиха “Левски-Раковски” с 6:1 и втория отбор на “Септември” (София) с 2:0, завъртяха нулево реми срещу третия отбор на “ЦСКА 1948” и загубиха двете си проверки срещу отбори от по-горната Втора лига – 0:2 от “Спортист” (Своге) и 0:3 от “Марек” (Дупница).