Футболистите стартираха със загуба

“Рилски спортист” започна заради наказание пролетния полусезон на стадиона в съседния Костенец. На 19 февруари гостите от “Беласица” надиграха нашите с категоричното 3:0.
Резултатът бе открит в края на първото полувреме от Валентин Костов. През втората част превъзходството на петричани стана още по-видимо. Живко Димитров удвои с глава, а точка на спора сложи при бърза контраатака на празна врата Аспарух Смилков.
Самоковци пропиляха създадените няколко опасни положения пред противниковата врата, но като цяло отстъпваха във футболно отношение на своите опоненти.
Десетки ентусиазирани фенове на “Бела” приветстваха на живо играта и победата на своите любимци.
„Рилски спортист”: 1. Майкъл Матев, 5. Никослав Найденов, 6. Владислав Георгиев, 8. Тихомир Крумов, 10. Ивайло Захариев, 13. Петър Рогозански, 14. Калоян Янков, 15. Денис Бучев, 7. Мартин Орлинов, 20. Алек Манолов, 23. Йордан Попов