“Хасково” взе своето в Самоков, удари “Рилски спортист” с 26 точки разлика

Снимка: Пламен Лобутов

Ново тежко поражение фиксира женската гарнитура на “Рилски спортист” в Националната баскетболна лига. Самоковки паднаха с 48:74 от развихрилия се тим на “Хасково” в мач от 19-ия, предпоследен кръг от редовния сезон. Двубоят нямаше пряко влияние върху класирането, тъй като още преди срещата бе ясно, че хасковлийки завършват трети, а съперникът им – пети.
“Скиорките” имаха сили да се противопоставят на опонента си само едно полувреме. Благодарение на добрите изяви на изгряващата звезда Теодора Динева възпитаничките на Даниел Клечков се държаха близо до противника и на почивката изоставаха само с 5 пункта – 27:32.
В третия и в четвъртия период обаче домакините се пречупиха. Нелепи грешки при извеждането на топката, липса на концентрация под коша и лоша стрелба от зоната за 3 точки доведоха нещата до поредната тежка загуба в шампионата.
Най-полезна за “Рилецо” бе Динева с 19 точки и 8 борби. Съотборничката й Цветелина Николова добави 11 пункта и 7 овладени топки, а куриозното е, че една от най-ниските баскетболистки на паркета – Ива Терзиева, грабна невероятните 11 борби – неин личен рекорд в кариерата!
В последния кръг от първия етап на първенството “Рилски спортист” приема кандидата за шампионската титла “Дунав”. Сблъсъкът в “Арена Самоков” е утре от 18,00 часа.