ЦСКА 1948 стана член на Трета лига след драма с 14 дузпи в Самоков /ВИДЕО/

Най-новият член на Югозападната Трета лига се казва ЦСКА 1948! “Червените” минаха през ада на дузпите на стадион “Искър” в Самоков срещу достойния си опонент ФК “Брацигово” от едноименното пазарджишко градче, за да стигнат до лелеяната промоция в третото ниво на родния футбол. В герой за столичани се превърна бившия страж на “Рилски спортист” Стоян Деспотов, който спаси един от 11-метровите наказателни удари, а впоследствие футболист на “Барса”, както е прозвището на брациговци, нацели горния дирек на вратата и опропасти шансовете на тима си – 0:0 в редовното време и 6:7 след дузпите.
Двубоят иначе премина при изключително надмощие на ЦСКА 1948, чиито футболисти обаче така и не успяха да реализират попадение в редовното време. Головите положения всъщност липсваха през първите 45 мин. на мокрия терен в Самоков. Възпитаниците на бившата звезда на ЦСКА Валентин Илиев натиснаха още по-сериозно през втората част, но вратарят на “Брацигово” направи няколко уникални спасявания. Веднъж пък съдийската бригада, ръководена от известния петрички арбитър Ивайло Стоянов-Сватбата, отмени попадение на “червените” поради засада.
Така се стигна и до руската рулетка при дузпите, в която софиянци извадиха по-голям късмет и от догодина ще се подвизават по терените на Югозападна България редом с “Рилски спортист”.
Мачът бе наблюдаван от по около 150-200-членни агитки и на двата отбора, които не спряха да подкрепят любимците си. Особено колоритни бяха привържениците от Брацигово, скандирайки непрестанно “Само “Барса”, “Юнаци”, “Сърце, душа за “Брацигово” и пр. В началото на втората част те дори възпламениха и мощна заря, за да ознаменуват подкрепата си към любимия отбор. Те не пропуснаха да се заядат и с противниковия лагер в спора им за идентичността на истинския ЦСКА с елитния ЦСКА-София. Брациговската публика издигна плакат “Къде ви е емблемата”, а по време на мача често пееше и рефрена “Нищо общо нямате с ЦСКА”.
В крайна сметка обаче именно ЦСКА 1948 излезе победител от напечения сблъсък. Футболистите на “Брацигово” също имат право да се приберат с горно вдигнати глави след невероятната си жертвоготовност и себераздаване през всичките 90 минути на срещата.
В другия бараж за влизане в Югозападната Трета лига, игран по същото време в Радомир, ФК “Кюстендил” изми срама след изпадането на другия тим от Кюстендил от Трета лига – “Велдъжд”, и победи “Елин Пелин” с 3:1.