„Чавдар” и „Рилски спортист” поделиха точките в Етрополе – 1:1

Снимка: архив

„Рилски спортист” завърши наравно с „Чавдар” – 1:1, при гостуването си в  Етрополе на 18 май. Домакините откриха резултата в средата на първото полувреме, а по-късно Ивайло Захариев-Пиф изравни с гол от дузпа. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за нарушение срещу Джорджио Димитров.
Отборът ни запази осмото си място в Югозападната „В” група, а треньорът Петър Аджов коментира, че сме играли добре и дори сме пропуснали шансове през втората част да осъществим пълен обрат.
При предишните си две гостувания в Етрополе, след като „Чавдар” изпадна от Втора лига, нашите допуснаха две загуби – 0:4 и 2:5. Сега тази негативна серия бе прекъсната.
В следващия кръг – на 23 май, четвъртък, „Рилски” приема на ст. „Искър” тима на „Надежда” /Доброславци/. Това ще бъде и последният домакински мач на самоковци. В последния кръг – на 1 юни, съставът ни гостува на „Велбъжд” в Кюстендил. „Велбъжд” е на опашката в дивизията и изпада, а „Надежда” заема 12-о място във временното класиране.