Новини, Спорт

Черна магия за „Рилски” в Черна гора

Зала "Тополица" в Бар

По кошмарен сценарий се разви гостуването на „Рилски спортист” на черногорския „Морнар” в Балканската лига. На 7 февруари нашите не само загубиха срещата, но и паднаха с повече от 11 точки разлика /76:89/, което усложни неимоверно положението им в група „А”.
В момента самоковци са трети в подреждането с актив от 12 точки, а за да запазят заветната трета позиция са им необходими две победи в оставащите два мача – домакинствата на „Торус” /на 21 февруари/ и на ОКК „Белград” /6 март/. Освен това е нужно и румънският „Тимишоара” да загуби един от следващите си три двубоя в надпреварата. Всякакъв друг развой изхвърля четата на Росен Барчовски от турнира.
„Рилски” стартира мощно срещата в градчето Бар и успя да поведе с внушителните 15 точки разлика в началото – 25:10. До полувремето обаче голяма част от аванса на гостите бе стопен, което породи мрачни мисли сред треньорския щаб на отбора.
И с основание. Още в началото на третата четвърт домакините заредиха низ от успешни атаки и след 30 минути игра водеха с 67:63.
Най-драматично бе в заключителния период, който се разви досущ като по произведение на Алфред Хичкок. 9 секунди преди сирената, при аванс от 11 пункта за „Морнар”, Христо Захариев трябваше да изпълни два фаула. За ужас на съотборниците си обаче младокът трепна и не вкара нито един. В ответната атака и чернокожият Акийм Скот от домакините се схвана от линията, но пък тимът от Бар грабна последната борба, след което Мирза Шарайлия бе точен на два пъти и с това сложи край на надеждите на гостите.
За „Р. спортист” най-деен бе плеймейкърът Бранко Миркович с 23 точки и 5 асистенции. По 11 пункта добавиха Филип Вукосавлевич и Анте Билобърк, а младоците Дарин Иванов, Красимир Георгиев и Любомир Киров изобщо не се появиха на паркета в полупразната зала „Тополица”.
„Рилски спортист”: Миркович – 23, Вукосавлевич – 11, Билобърк – 11, Захариев – 5, Маринов – 3 /Великов – 10, Мияйлович – 8, Боев – 3, Ваклинов – 2/.
В следващия кръг от първенството на Националната баскетболна лига пък “Рилецо” гостува на “Балкан” в Ботевград. По програма двубоят е днес от 18 ч. След това – от 15 февруари, както вече е известно, в “Арена Самоков” започва финалният турнир от надпреварата за купата на България. В същия ден от 17 ч. е първият двубой на нашите – от 17 ч. с “Черно море” /четвъртфинал/. Този сблъсък ще се предава и по БНТ.