Шампионска титла и още два медала за каратеките на самоковския клуб „Сатори”

Три медала спечелиха състезателите на самоковския клуб „Сатори” с треньор сенсей Румен Санкийски от държавното първенство по карате киокушин, състояло се на 7 април в Стара Загора.
Фаворитката Мартина Хаджийска спечели за втори път титлата при жените над 60 кг. 19-годишната абитуриентка заслужи и специалния приз на Българската карате киокушин федерация за проявен висок боен дух.
Мария Чепилова пък се окичи със сребърен медал в категория над 65 кг в последното си състезание при девойките старша възраст.

Също при девойките старша възраст, но в категория до 55 кг, Никол Казанджиева завоюва бронзовия медал.
В надпреварата при мъжете участва и Николай Тодоров, който показа добри умения и затрудни максимално далеч по-опитни каратисти. Само спорно съдийско решение му попречи да заеме място на почетната стълбичка.
В държавното първенство участваха 153 бойци от над 20 клуба от цялата страна.