Шокираща загуба от „Берое” – 78:88

Истинско унижение претърпя бронзовият медалист в турнира за Купата на България „Рилски спортист”. Воденият от Росен Барчовски състав допусна на 15 март като домакин тежко поражение със 78:88 от аутсайдера „Берое” и пропусна удобна възможност да се доближи до петия в класирането – „Ямбол”.
Успехът за старозагорци пък бе първи за тях в последните 105 дни. За последен /и единствен път/ заралии опитаха вкуса от победата на 30 ноември м. г., когато сломиха „Черноморец” у дома.
Нашите бяха неуверени още от самото начало и след 20 минути игра резултатът бе равен – 43:43. Отборът ни имаше кошмарна успеваемост от зоната за 3 точки, като бе реализирана само една стрелба от 15 опита. На обратния полюс бе гостуващият тим, който бе в стихията си и записа внушителните 11 тройки.
Самоковци изненадващо загубиха и борбата под коша, а оформиха и 7 асистенции по-малко от съперника – 12:19.
Посредствен дебют за „Рилски” направи най-новото попълнение Джъстин Грей. Американецът започна мача от пейката, записа впоследствие 11 минути игра и се отчете с 3 точки, 2 борби и 2 асистенции. Янкито направи и 4 грешки, като показа, че още не се е сработил с новите си съотборници.
Четирима играчи на домакините записаха двуцифрено изражение от точки – Върнън Тейлър /20/, Йордан Бозов /18/, Шон Барнет /16/ и Еван Равънел /14/, но активът на резервите бе твърде скромен и това бе една от причините за неочакваната загуба.
„Не си взехме никаква поука от предишния мач с „Черноморец”.
По същия начин, по същата схема, без никаква концентрация изиграхме целия мач! А видяхте, че „Берое” е добре подготвен, вече е и с по-дълга скамейка и няколко талантливи играчи, и неминуемото се случи. Вече две седмици продължаваме да си празнуваме третото място в турнира за Купата”, недоумяваше след срещата разочарованият наставник на „Рилски” Росен Барчовски.