Юношите ще спорят с „Черноморец”, „Берое” и „Спортни таланти” за място на финалите

Юношите на „Рилски спортист” попаднаха в една квалификационна група за държавните финали с тимовете на „Берое” /Стара Загора/, „Черноморец” /Бургас/ и „Спортни таланти” /София/. За последния етап на шампионата се класира само първенецът в групата. Мачовете ще се състоят на 27, 28 и 29 април в зала „Общинска” в Стара Загора. По програма самоковци започват участието си в петък от 13 ч., когато ще срещнат „Спортни таланти”. В събота от 15.15 ч. е мачът им с домакина „Берое”, а в последния ден нашите момчета ще играят с „Черноморец” от 13 ч.
Направо за финалите се класират четирите състава в Суперлигата за юноши – столичните ЦСКА, „Академик” и „БУБА баскетбол”, както и варненският „Черно море”. Останалите финалисти ще се определят от победителите в четирите квалификационни турнира в Стара Загора, Ямбол и два – в София.