Новини, Спорт

“Славия” ни би трудно с 2:1 в София

Ивайло Захариев /на преден план/ в борба за топката с играч на "Славия". Снимка: Марин Маринов

„Рилски спортист” изтормози „Славия” и загуби само с 1:2 контролата между двата отбора. Проверката, състояла се на 1 декември в столичния квартал „Овча Купел”, бе тест за новите играчи на „белите” и сверяване на часовника на гостите след приключване на първенството в Югозападната „В” група.
Домакините първи откриха резултата в 37-ата минута чрез Божидар Васев, получил идеален пас от съотборника си Спас Георгиев. Четири минути след почивката софиянци удвоиха преднината си – Самир Аес намери чернокожия Ис Яхо, който покачи на 2:0.
Нашите обаче не се смутиха и в 53-ата мин. щатният реализатор на тима ни Кирил Александров реализира красиво попадение. Чудото засече прострелно центриране на капитана Васил Киров и от точката на дузпата намали на 2:1. В 58-ата мин. Александров дори можеше да изравни, но останал сам срещу Вълков, не успя да уцели рамката.
13 минути преди края шанс се откри и пред резервата Георги Митров, но стражът на „белите” Луков с вещина спаси.
За „Рилски” участие в спаринга не взеха вратарят Николай Чавдаров и халфът Димчо Маринов, както и трайно контузеният бек Ивайло Иванов. В игра обаче наставникът Петър Аджов пусна куп млади състезатели, които не разочароваха.
„Рилски спортист”: Здр. Георгиев, Колев, Младенов, Пътников, Захариев, Бойчев, Ангелов, Кривошиев, Александров, Киров, Гемеджиев /Зографски, Дюлгеров, Митров, Кирилов, Йовев, Лобутов, Ив. Георгиев/.